Instytut Meteorologii (imgw.pl)
05.12.2023 07:11:00

Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami możliwe słabe opady śniegu, na krańcach zachodnich także deszczu ze śniegiem

Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże🌥. Miejscami możliwe słabe opady śniegu🌨, na krańcach zachodnich także deszczu ze śniegiem🌧🌨. Na południowym zachodzie opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i lokalnie deszcz marznący🧊, powodujący gołoledź⚠️.

🌡Temperatura maksymalna od -4°C do 0°C; miejscami na wschodzie około -6°C.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, w rejonach podgórskich Karpat początkowo dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni i południowy.

😑Niekorzystne warunki biometeorologiczne rano i wieczorem będą kształtowane przez uciążliwe warunki termiczne. W ciągu dnia niemal w całym kraju, a wieczorem w centrum i na południowym wschodzie biotropia pogody będzie obojętna. W dzień zwiększone usłonecznienie☀️ będzie pozytywnie wpływać na nastrój.

Osoby starsze, schorowane i dzieci powinny ograniczyć czas przebywania na zewnątrz do niezbędnego minimum☝🏻. Dla osób zdrowych i sprawnych nie ma przeciwwskazań do podejmowania aktywności w otwartej przestrzeni, pod warunkiem odpowiedniego zabezpieczenia organizmu przed zimnem w postaci odzieży o zwiększonej termoizolacyjności, czapki i rękawiczek🧤.

⚠️Obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne:

https://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=true

Miłego dnia! 😊


Wschód słońca na Śnieżce, 04.12.2023 r. Fot. Piotr Krzaczkowski | IMGW-PIB
Prognoza na dziś 5 grudnia 2023 r.: https://meteo.imgw.pl/
Ostrzeżenia meteorologiczne 1 stopnia przed opadami marznącymi, zawiejami i zamieciami śnieżnymi i silnym mrozem. https://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=true
Uwaga na opady marznące! https://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=true
Prognoza biometeorologiczna dla Polski na dziś 5 grudnia 2023 r.: https://biometeo.imgw.pl/
Ostrzeżenia hydrologiczne przed suszą hydrologiczną. Wczoraj odwołano zostało ostrzeżenie dla przyrzecza dolnej Odry od ujścia Warty do Gryfina 👍. https://meteo.imgw.pl/dyn?oshyd=true
https://meteo.imgw.pl/


Pogoda wyszukiwanie prognoza pogody dla wszystkich miast na świecie.
drugą opcją jest wyszukiwanie przez Lista kontynentów i państw.

Źródło danych pogodowych

Prognoza pogody dodaje MET Norway norweski instytut meteorologii i NRK.

Odczuwalna

Do obliczenia odczuwalnej temperatury używamy australijskiego modelu temperatury pozornej (AAT), który jest przeznaczony do obliczeń całorocznych i oprócz temperatury i prędkości wiatru uwzględnia wilgotność powietrza.
°C / °F    
logo

Prawa autorskie © 2000 - 2024 AliaWeb, spol. s r.o. CZ

Źródło danych MET Norway    © Flagi    RSS
Napisz do nas

Powiadomienie o plikach cookie     Reklama na serwerze