Instytut Meteorologii (imgw.pl)
09.12.2023 18:48:00

W nocy zachmurzenie przeważnie całkowite, większe przejaśnienia i rozpogodzenia na południu. Początkowo opady śniegu, miejscami marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź, wystąpią głównie na północnym

🌜W nocy zachmurzenie przeważnie całkowite, większe przejaśnienia i rozpogodzenia na południu. Początkowo opady śniegu, miejscami marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź, wystąpią głównie na północnym wschodzie i Pomorzu. Opady tutaj stopniowo będą zanikać w drugiej połowie nocy. Po północy od zachodu nasunie się kolejna strefa opadów: śniegu i deszczu ze śniegiem, a na zachodzie także deszczu. Tutaj też przejściowo opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów, na południowym wschodzie marznąca.

🌡Temperatura minimalna od -10°C na Zamojszczyźnie, do około -2°C w centrum, do 1°C na zachodzie, ale miejscami w rejonach podgórskich Karpat i na Roztoczy możliwy spadek temperatury do -14°C.

💨Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i południu kraju porywisty, południowy i południowo-wschodni. Na wybrzeżu i w rejonach podgórskich wiatr okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, w górach porywy wzrastające do 80 km/h.

https://meteo.imgw.pl/


Prognoza graficzna na noc 9/10.12.2023
Obszar objęty ostrzeżeniami o marznących opadach
Fot. Agnieszka Saluta Śmiałkowska | IMGW
Obszar objęty ostrzeżeniami o roztopach


Pogoda wyszukiwanie prognoza pogody dla wszystkich miast na świecie.
drugą opcją jest wyszukiwanie przez Lista kontynentów i państw.

Źródło danych pogodowych

Prognoza pogody dodaje MET Norway norweski instytut meteorologii i NRK.

Odczuwalna

Do obliczenia odczuwalnej temperatury używamy australijskiego modelu temperatury pozornej (AAT), który jest przeznaczony do obliczeń całorocznych i oprócz temperatury i prędkości wiatru uwzględnia wilgotność powietrza.
°C / °F    
logo

Prawa autorskie © 2000 - 2024 AliaWeb, spol. s r.o. CZ

Źródło danych MET Norway    © Flagi    RSS
Napisz do nas

Powiadomienie o plikach cookie     Reklama na serwerze