Instytut Meteorologii (imgw.pl)
12.02.2024 10:02:00

Synoptyczna prognoza pogody na 7. tydzień roku (12-18.02.2024) Początek tygodnia zapowiada się pochmurny i wilgotny, jednak dość ciepły, jak na tą porę roku

Synoptyczna prognoza pogody na 7. tydzień roku (12-18.02.2024)

➡️Początek tygodnia zapowiada się pochmurny i wilgotny, jednak dość ciepły, jak na tą porę roku. Przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieści się chłodny front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Za frontem zacznie napływać coraz chłodniejsze i wilgotne powietrze znad Atlantyku, które pozostanie z nami do końca tygodnia.

➡️W poniedziałek niemal w całym kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na północnym wschodzie z kierunków południowych, na pozostałym obszarze kraju zachodni

➡️We wtorek w dalszym ciągu podobny typ pogody. Zachmurzenie duże, w centrum i na południu większe przejaśnienia. Miejscami opady deszczu, na północnym zachodzie dodatkowo również opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na północy porywy do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni

➡️W środę pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C na północy do 8°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami porywisty, południowy.

➡️W czwartek, piątek sobotę i niedzielę bez większych zmian jeżeli chodzi o zjawiska. Zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C na północnym wschodzie do 10°C na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, w piątek porywisty, z kierunków południowych.

#IMGW #pogoda #prognoza #wiosna #Poland #zima #luty #roztopy #podtopieniaPogoda wyszukiwanie prognoza pogody dla wszystkich miast na świecie.
drugą opcją jest wyszukiwanie przez Lista kontynentów i państw.

Źródło danych pogodowych

Prognoza pogody dodaje MET Norway norweski instytut meteorologii i NRK.

Odczuwalna

Do obliczenia odczuwalnej temperatury używamy australijskiego modelu temperatury pozornej (AAT), który jest przeznaczony do obliczeń całorocznych i oprócz temperatury i prędkości wiatru uwzględnia wilgotność powietrza.
°C / °F    
logo

Prawa autorskie © 2000 - 2024 AliaWeb, spol. s r.o. CZ

Źródło danych MET Norway    © Flagi    RSS
Napisz do nas

Powiadomienie o plikach cookie     Reklama na serwerze